Arama Motoru Reklamları

Arama Motorları PPC (Tıklama Başına Ödeme) Hizmetleri

daha fazla trafik ve dönüşüm sağlar.

// CEON MetrIcs Arama Motoru Reklamları

Arama motoru reklamları, web sitenizin reklamlar yoluyla aramalarda üst sıralarda yer almasını ve daha fazla ziyaretçi kazanmanızı sağlayan ücretli bir dijital pazarlama yöntemidir. Kısa zamanda hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olan arama motoru reklamcılığı dönemsel kampanyalar için de oldukça etkilidir.

Arama motoru reklamcılığı (Search Engine Marketing) (SEM) anahtar kelime kullanarak reklamların oluşturulması temeline dayanır. Bu şekilde arama motorlarında organik sonuçlar üzerinde reklam yoluyla kullanıcıları web sitenize yönlendirmeyi sağlamaktadır.  Sitem tıklama başına maliyet tbm prensibine dayanmaktadır. Kampanya oluşum aşamasında tıklama başına maliyet sınırı koyma seçeneği ile bütçe düzenleyebilirsiniz. Web sitenizin aldığı tıklama sayısına göre ücret ödenir. 

Eski adı ile Google Adwords en çok kullanılan SEM araçlarından biridir. Kullanıcı ihtiyaç duyduğu ürün ya da hizmet ile ilgili kelimeleri yazdığında Google Ads bu kelimelerle benzeşen tüm reklamları bulur. Ancak Google reklamları karşınıza getirmeden belirli elemelerden geçirir. Bu elemelerden geçen web sitelerin arama motorlarında üst sıralarda yer alarak kullanıcıya hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

SEM marketing için televizyon, basılı ve görüntülü reklamlara göre daha avantajlıdır. Çünkü bulunduğunuz yerde yerel, ulusal veya global bir pazarlama stratejisi ile size uygun hedef kitle belirleyip ulaşmanıza yardımcı olabilmektedir.

Arama motoru reklamları;

  • Marka bilinirliliğinizi artırmaya,
  • Potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı,
  • Kısa vadede web sitenizde ziyaretçi trafiğini artırmaya,
  • İnternet dışında da diğer iletişim kanalları yoluyla müşterinizin doğrudan iletişime geçmenizi sağlıyor,
  • Ticaret hacminizi büyütüp kar oranınızı artırmaya büyük katkı sağlayabilmektedir.

SEM marketing stratejilerinde önemli bir yere sahip olup doğru yönetildiğinde markanıza değer katmanıza yardımcı olacaktır. Ancak profesyonel bir çalışma ve adwords reklamları ile bu mümkün olup yanlış yönetildiğinde mali kayıplara ve başarısız sonuçlara neden olabilmektedir.

CEON Metrics ekibimiz profesyonel olarak yönettiği arama motoru reklamcılığı ile bütçenize uygun olarak başarılı sonuçları almanızı sağlayabilmektedir. Sizler için yaptığımız arama motoru reklamcılığı çalışmaları sonuçlarını ölçüp analiz ederek doğru pazarlama stratejileri ile rakiplerinizden önde olmanızı sağlıyoruz. 

image

Hedef Kitle

Arama Motoru Reklamları hedef kitlenize hızlı şekilde ulaşmanıza olanak tanır.

image

Trafik

Doğru hedef kelimeler sayesinde doğru ve kaliteli trafik akışı elde etmenize yardımcı olur.

image

Dönüşüm

Doğru planlanmış Arama Motoru Reklamları dönüşüm hedeflerinize hızlıca ulaşmanızı yardımcı olur.

Bir gerçek: Bir PPC yönetim kampanyası yürütme konusunda eğitimli olmadığınız sürece, zarar etmeniz kaçınılmazdır. Google, Ads. kampanyanızı başlatmak çok kolaydır, ancak dönüşümler için optimize etmek için deneyim gerekmektedir.

// Reklamlar

Arama Motoru Reklamcılığı

Arama Motoru Reklamcılığı, benzersiz iki yöntem ile işletmenizin büyümesine yardımcı olur.

Yüksek kaliteli trafik oluşturun ve dönüşümleri artırın:

Web sitenize yüksek kalitede trafik akışı sağlayın ve dönüşümlerinizin artışının keyfini çıkarın. Her gün 3 milyardan fazla arama yapılmakta. Bu aramalar, sorunlarına cevap ve çözüm arayan insanlarla doludur. Bu aramaların belli bir kısmı, ürün veya hizmetlerinizi içerir. PPC yönetim hizmetlerini kullanarak, yeni müşterileri hemen işletmenize çekebilirsiniz.

Anında sonuçları alın:

Ücretli arama ağı reklamları, kurulumun ardından anında web sitenize trafik çekecektir. Organik arama listelerinin aksine, anında Google’ın ön sayfasında olacaksınız. Ancak, arama reklamlarınızda tıklama başına ödeme yaparsınız. Dönüşümlere dönüşen tıklamalar için ödeme yaptığınızdan emin olmak önemlidir. Ek olarak, dönüşüm başına maliyetinizin ürün veya hizmetinizden daha yüksek olmaması daha da önemlidir.

  • Ayrıca arama sonuçlarında organik olarak üst sıralarda yer almak için SEO Hizmetimizi inceleyebilirsiniz.
// Süreç

Arama Motoru Reklamcılığı Süreçlerimiz

# 1: Hesabınıza Bir Reklam Uzmanı Atıyoruz

Reklam kampanyanızı yönetmek için deneyimli bir arama motoru reklam uzmanı atayacağız. Bu kişi AdWords’te eğitilecek ve başarılı kampanyalar yürütme konusunda oldukça deneyimlidir. Önce işinizi öğreneceğiz, sonra sizin için işe yarayan bir strateji oluşturacağız.

# 2: İşletmeniz için Anahtar Kelime Fırsatları Belirleyin

En uygun maliyetli anahtar kelimeler için para harcayın. İşiniz için fırsatlar bulmak için kapsamlı araştırma yapacağız. Anahtar kelimeler, insanların ilgilendikleri bir şeyi ararken arama ağlarına yazdıkları arama terimleridir. Binlerce anahtar kelime araştırır ve reklam kampanyanız için en iyi anahtar kelimeleri seçmek için gereken arama trafiğini, rekabeti ve maliyetleri ölçeriz.

# 3: Rekabet Analizi 

Rakiplerine göz kulak ol! Rakiplerinizin arama motorlarında neler yaptığını yakından değerlendireceğiz. Reklamcılık çabalarındaki güçlü ve zayıf yönleri tespit ederek, kampanyanız için daha akıllıca bir yaklaşım geliştirebileceğiz.

# 4: Reklam Oluşturma

Etkili arama motoru reklamları geliştiririz. Her reklam için, reklamları belirli anahtar kelimelerdeki başlıklarla, kopyalar ve hedefleriz. Ayrıca, A / B karşılaştırmalı, yüksek performanslı reklamları tanımlamak için reklamları test ederiz.

# 5: Reklamlarınızı İzleriz ve Optimize Ederiz

Reklam kampanyalarınızın düşük performans gösteren alanlarını hızlı bir şekilde belirleriz. Kampanyanıza her gün göz kulak olacağız. Sonuçlar düşmeye başlarsa hemen tespit eder ve düşük performanslı reklamları duraklatırız. Ayrıca, yeni sonuçların gelmesini sağlamak için yeni reklamlar yayınlayabiliriz.

# 6: Raporlama ve İletişim

Ücretli arama reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini bilin. Reklam uzmanınız incelemeniz için aylık raporlar hazırlar. Ek olarak, reklamlarınıza dönüşüm izlemeyi de yükleyeceğiz. Bu, ppc yönetim hizmetlerimizle yarattığımız dönüşüm miktarını rapor ederiz.

Google, Yandex, Bing ve Yahoo gibi Arama Motorlarında, kullanıcıların arama yaparken kullandıkları anahtar kelimelere açık arttırma usulü teflik vererek ile organik arama sonucun üstünde çıkan reklam sonuçlarında yer alma işlemidir. Aynı zaman da Arama motoru reklamcılığı ile haritalarda da işletmenin öne çıkarılması sağlanmaktadır.

Genellikle Google Ads ve Yandex’deki tıklama başına kampanyaları yönetiyoruz. Bu iki platform Türkiye’deki arama trafiğinin% 98’ini kapsıyorlar. Müşterilerimize yalnızca bu iki platformda reklam vermelerini öneriyoruz, çünkü arama trafiğinin kalitesi, Türkiye’de diğer arama motorlarının kalitesinden daha düşüktür. Türkiye dışında verilecek reklamlar için bölgeye göre diğer arama motorları da tercih edilebilir.

Herhangi bir işletmenin büyümesi yeni müşteriler oluşturmak önemlidir,  Arama motoru reklamları çok yönlü bir internet pazarlama kampanyasının önemli bir parçasıdır. İşletmeniz için acil trafik, potansiyel satışlara ihtiyacınız varsa, Ücretli arama motoru reklamları sizler için uygundur.

Evet. Ücretli Arama Uzmanlarımız, çok sayıda müşteri adına Google alışveriş kampanyalarını yönetmektedir ve işletmeniz adına başarılı bir Google Alışveriş kampanyalarınızı yönetebilir.

Evet. Yeniden hedefleme – retargeting kampanyaları, potansiyel müşterileri web sitenize geri getirmede oldukça başarılı olabilir. Deneyimli ekibimiz, potansiyel müşterileri web sitenize geri getirmeye yardımcı olmaya hazırdır. Ayrıca sitenizi ziyaret eden müşterilerinize sosyal ağlarda reklam vererek potansiyel müşterilerinize tüm dijital platformlarda maksimum görünürlük sağlayabiliriz.

Müşterilerimiz için verimli ve karlı kampanyaları yönetmek için tescilli, lisanslı ve üçüncü taraf araçların bir karışımını kullanıyoruz. Müşterilerimizi rekabetin önünde tutmak için her zaman en iyi analitik ve SEM (Arama Motoru Pazarlama) yönetim teknolojilerinden faydalanıyoruz.

Stratejimiz birkaç platform, reklam, anahtar kelime ve teklifin test edilmesi ile başlar. Öncelikli hedefimiz, uygun maliyetli bir yatırım getirisinde potansiyel satışlar ve satışlar üretmektir. Bu, tutarlı sonuçlar sunmak için bir çözümü geliştirmek için kapsamlı araştırma ve test gerektirir. Bunlar rutin bir kampanya için olmazsa olmazlardır. Sonrasında oluşturulacak Stratejiler müşterilerimizin talep ve hedefleri ile belirlenir.

Neredeyse hemen… Tıklama başına maliyet reklamları, web sitenize kampanya başladığından itibaren anlık trafik çekecektir. Zaman içinde, kampanya sonuçlarınızla ilgili verileri toplayabildiğimiz için, pazarlama bütçelerini daha iyi sonuçlar elde eden alanlara kaydırıp yatırım garantinizi artırabiliriz. Kampanya sürecinde elde edilen verileri, reklam hedefleri ve dönüşümleri optimize ederek bütçenin maksimum verim ile kullanılmasını sağlamaktayız.

Arama motoru reklamları, işletmelere doğrudan belirlenen anahtar kelimeler, konular ve ilgi alanları ile ilgili trafik sağlar. Kapsamlı bir dijital pazarlama stratejisi için hayati bir parçadır ve genellikle arama motoru optimizasyonu (bkz. SEO) maksimum performans elde edilir. Arama sonuçlarında elde ettiğiniz oturumlar ne kadar fazlaysa, bir müşterinin ürününüzü veya hizmetinizi göz önünde bulundurması ihtimali o kadar yüksektir.

Kısaca açıklarsak: Tüketiciler sunmak istediğiniz bir ürünü veya hizmeti ararken popüler bir arama motorunda gösterilmesini istediğiniz reklamları hazırlarız. Ardından, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi en iyi şekilde açıkladığına inandığınız ve tüketicilerin arama alışkanlıklarını içeren anahtar kelimeler altında reklam veririz. Bu eşleşmeler sonrası arama motorlarının web sitenize gönderdiği her ziyaretçi için tıklama başına ne kadar ödeme yapmak istediğinize karar verirsiniz.

SEO, arama sonuçları içindeki anahtar kelimelerde daha iyi organik, ücretsiz konumlandırma elde ederek trafik elde etme çalışmasıdır. Ücretli arama olarak da bilinen SEM, arama sonuçlarında bulunan reklam yerleşimleridir. SEO genellikle uzun vadede daha iyi bir yatırım getirisine sahiptir, ancak işlemin sonuçları görmesi birkaç ay sürebilir. SEM iyi bir yatırım getirisine sahip olabilir ve sonuçlar daha hızlı elde eder. Reklamlarınız yayınlanmaya başladıktan sonra, trafikte, satışlarda ve potansiyel satışlarda artış yaşamaya başlayabilirsiniz. Hem SEO hem de SEM çalışması daha kapsamlı bir pazarlama stratejisinin mükemmel parçasıdır.

Arama motoru reklamları maliyetlerini; rekabet, arama hacmi, hedeflenen bölge, demografik yapı, sezon, reklam kalitesi ve web sitesinin içeriği gibi birçok faktör etkilemektedir. En uygun maliyetli belirlemek için reklam verilecek konu ile ilgili fizibilite çalışması yapılmalıdır. Bütçeleri dijital pazarlama uzmanları optimal olarak belirleyeceği gibi reklam verenlerde dönüşüm hedeflerine göre bütçe belirleyebilmektedir.