SEO Hizmeti

Daha yüksek sıralama ve daha fazla trafik için

Arama Motoru Optimizasyonu Hizmetleri

// CEON MetrIcs SEO Hizmeti

SEO

Dijital çağımızda SEO hizmeti markaların bilinirliklerini artıran ve rekabette öne geçmelerini sağlayan önemli bir hizmettir. Günümüzde artık markaların varoluş ve sürdürülebilirlikleri dijital platformlardaki marka imajları ile paraleldir. Geleneksel pazarlama yöntemlerinin yerini alan dijital  pazarlama stratejilerinin oluşturulmasında da yine SEO çalışması önemli bir rol oynamaktadır.

SEO (Search Engine Optimization) Türkçe açılımı “Arama Motoru Optimizasyonu” dur.

SEO;

 • Markanızın ürün ya da hizmetini sunduğunuz web sitenizin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların,
 • Web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında rakiplerinizi geride bırakarak üst sıralarda yer almasını (SERP),
 • Web sitenizin organik trafik yani ücret ödemeden nitelikli ve kalıcı ziyaretçi kazanmasını sağlayan çalışmaların tamamdır.

 Bu çalışmalar site içi ve site dışı tüm çalışmaları kapsamaktadır.

SEO hizmeti belirli basamak ve adımlardan oluşur. 

Sitenizin Genel Yapısını İnceleme

SEO hizmetinde ilk adım profesyonel ve detaylı bir web sitesi incelemesidir. Burada var olan ya da oluşturulan tasarlanan web sitesi ile heading etiketleri, title, description, mobil uyumluluk, site hızı gibi tüm başlıklar tek tek değerlendirilir ve detaylı incelemeler yapılır.

Siteniz Hakkında Raporlama / Yazılım Optimizasyonu

Web sitenizde arama motoru ve kullanıcı davranışlarının uyumu, sitenize erişim kolaylığı, hızı, içerik, arayüz gibi birçok başlık altında incelemeler rapor olarak sunulur. Analiz raporu sonucunda revize ve yeni içerik/uygulama gibi önerilerde bulunarak site ile ilgili eksiklerin tamamlanmasına destek olunur. Bu düzenlemeleri mevcut çalıştığınız yazılımcınız ile yapılabileceğiniz gibi CEON Metrics olarak uygun yazılım çözümleri ile de profesyonel destek verebilmekteyiz.

Sitenizin Arama Motorlarına Göre Geliştirilmesi / İçerik Optimizasyonu

Sitenizde mevcut içerikleri incelenerek analiz edilir, arama motorlarına uyumlu olup olmadığına bakılır ve elde edilen sonuçlar raporlanır. Uygun olmayan içerik ve durumlar revize edilerek tekrar düzenlenir. Sitenize nitelikli ziyaretçi akışını sağlayacak anahtar kelime araştırması yapılır. Bu anahtar kelimeler ile SEO uyumlu içerikler, blog yazıları oluşturulur. Gerekli görülen tüm güncellemeler profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir.

Rakip Analizi

Markanızın sürdürülebilir olması ve diğer benzerlerinden öne geçebilmesi için çok iyi bir rakip analizine ihtiyacınız vardır. Markanızın geleceği ve stratejik planlama için yapılan analiz sonuçları sizlere rehber olacaktır. SEO hizmeti ile rakiplerinizin detaylı analizleri yapılması yol haritanızı belirlemenizde önemli bir rehber olacaktır. Bu nedenle doğru strateji ve yol haritası için iyi bir SEO hizmeti aldığınızdan emin olmalısınız.  

Site Dışı Çalışmalar

Markanızın imajı ve tanıtımı açısından site dışı SEO çalışması yine önemli bir yere sahiptir. Site dışı çalışmalar diğer adıyla backlink sitenize alınan referans bağlantılarıdır. Bunlar; makale, farklı web sitelerinden sitenize yönlendirilen bağlantılar, haber yazıları, sosyal medya etiketleri gibi bağlantılardan oluşmaktadır. Burada önemli olan doğal backlink olmasıdır. Bu da kaliteli içerikler hazırlayarak mümkün olabilmektedir.  Site dışı SEO çalışmaları Web sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkmasını sağlarken aynı zamanda sitenizin otoritesinin yükselmesini de sağlayacaktır.  

Raporlama ve Takip

SEO hizmetinde detaylı raporlama ve takip yapılan işin izlenmesi ve sonuçlarının görülebilmesini sağlamaktadır. Yapılan SEO çalışmaları ile sitenizin ziyaretçi trafiği, sıralama, görünürlük gibi başlıklardaki değişimler ve iyileşmeler, yapılması gereken iyileştirmeler raporlanmaktadır. Bu şekilde sizler de web sitenize yapılan SEO hizmetinin yarattığı değişim ve gelişimi görebilirsiniz.

SEO hizmeti;

 • Markanızın geleceği, sürdürülebilirliğine,
 • Başarılı stratejik plan oluşturmanıza,
 • Rakiplerinizin önüne geçmenize,
 • Markanızın değer kazanmasına,
 • İçerik pazarlama ile hizmet/ ürünlerinizi hedef kitle müşterilerinize ulaştırma,
 • Potansiyel müşterilerinize ulaşma,
 • Nitelikli müşteri ziyaretine,
 • Kar oranını artırmanıza büyük katkı sağlayacaktır.

Günümüzde SEO danışmanlığı hizmeti veren birçok SEO ajansı, SEO danışmanı, şirketler bulunmaktadır. Profesyonel SEO hizmeti, belirtilen her basamağın en iyi şekilde yapılması ve istediğiniz sonuçları almanız anlamına gelmektedir. Bu nedenle seçenekler arasından doğru tercih yapmanız önemlidir.

CEON Metrics olarak profesyonel ekibimiz ile markanıza değer katan, nitelikli ziyaretçi ile kar oranınızı yükselten ve markanızın sürdürülebilirliği için SEO hizmeti sunmaktayız. Sizin ve markanızın ihtiyaç ve beklentilerinizi anlayıp yol haritanızı belirlemede destek olmayı amaçlamaktayız. 

image

Dönüşüm Odaklı

Hedef ölçülebilir sonuçlar ile trafik dönüşümüdür.

image

Analitik Yaklaşım

Beklenti ve ihtiyaçlara göre analitik çözümler üretilir.

image

Strateji

Toplanan veriler ışığında hedefe yönelik strateji belirlenir.

5. Aşama: Devam eden Optimizasyon

Şirketinizde kalıcı başarı sağlamak için sürekli sayfa optimizasyonu, blog oluşturma, bağlantı kurma, danışmanlık ve strateji sağlarız. Mevcut rakiplerin sürekli dijital pazarda durumunu takip eder ve değişen durumlara anlık stratejiler üretip düzenlemeler yaparız.

// SEO Süreçleri

Genel SEO Süreci 5 Aşamadan Oluşur:

1. Aşama: İş Değerlendirme ve Saha Analizi

İşletmenize, hedef kitlenize ve hedeflerinize çalışırız. Ardından, sitenin zayıf yönlerini ve güçlü yönlerini keşfetmek için mevcut sitenin içeriğini, eşlemesini, kodunu ve anahtar kelime yoğunluğunu analiz ederiz.

2. Aşama: Strateji ve Hedef Geliştirme

Mevcut sitenizin ve hedef kitlenizin en çok kullandığı anahtar kelimeler için rekabette üst sıralarda yer almaya başlayacak bir siteye dönüştürmek için özelleştirilmiş bir plan geliştiririz.

3. Aşama: Kurulum

Araçlar, gösterge panoları ve analitik sistemler gibi SEO teknik ön koşullarının uygulanması, böylece optimizasyon başarınızın bir santimini kaçırmayız.

4. Aşama: : Optimizasyon Yürütme

Sitenizin kodunu, içeriğini, mimarisini, eşlemesini, anahtar kelime kullanımını ve daha fazlasını temizlemekten oluşan yerinde ve sayfada optimizasyon stratejilerini uygularız.

Sıkça Sorulan Sorular

SEO, bir web sitesinin arama sıralamasını iyileştirmek için yapılanan teknik stratejilerin uygulamasıdır. Bu stratejiler, sayfa içi optimizasyondan kaliteli içeriğe, etkin ve yetkili bağlantılar oluşturmaya kadar uzanır. SEO herhangi bir dijital pazarlama planı için ve çok yönlü bir stratejinin de önemli bir parçadır. Arama motorları tarafından anlaşılır olup; arama sonuçlarında üst sıralarda yer alınmasını sağlar.

Google, sıralamaları garanti ettiğini iddia eden şirketlerden uzak durması konusunda uyarmaktadır. Google’ın algoritması sık sık değiştiğinden, en üst sırada yer alacağınızı garanti eden firmalar dürüst değildir. Ceon Metrics, müşterilerimize sürekli olarak en üst düzeyde hizmet ve sonuç sağlayan lider bir dijital pazarlama firmasıdır. Üst sıraları garanti edemesek de, sonuçları müşterilerimize sunduğumuzu kanıtlamış bir geçmişe sahibiz.

SEO hizmetini, şirketiniz için geleceğe yapılan bir yatırım olarak görmelisiniz. Arama motoru optimizasyonundan elde edilecek organik trafik, uzun vadede, reklamlarla elde edilen trafikten çok daha yüksek yatırım garantisine sahiptir. Arama sonuçlarında, web siteniz ürün/hizmetinizi anlatan en iyi anahtar kelimeleriniz için ilk sayfada değilse, dijital pazarda potansiyelinizin büyük bir bölümüne ulaşamamış. Firmamızdan, siteniz ile ilgili ücretsiz SEO analiz raporu talep ederek firmanıza SEO konusunda yol haritasını içeren strateji raporunu sunabiliriz.

SEO, organik arama trafiğini sağlamak için arama konumlarını artırmak için bir dijital pazarlama stratejisidir. Bu strateji ile Ücretli Aramayı karşılaştırıldığında SEO hizmeti uzun vadede daha fazla yatırım garantisi sağlamaktadır. Arama Motoru reklamları çok kısa vadede web sitenizde trafik oluşturur. SEO ve arama motoru reklamları hemen hemen her işletme için gerekli olan ve uygulanan dijital pazarlama stratejileridir.

Birbirinden farklı arama alışkanlıkları ve rekabet düzeylerinin farklılıklarından dolayı bir web sitesinin sıralamalardaki iyileştirmelerin ne kadar süreceğini tahmin etmek zordur. Deneyimlerimize göre müşterilerimiz ilk 90 günde uzun kuyruk diye adlandırdığımız anahtar kelimelerinde önemli bir gelişme ve 180 gün civarında daha rekabetçi arama terimlerinde gelişmeler görülür. SEO uzun vadeli bir stratejidir ilk günlerden sonuç beklemek doğru olmaz ancak tutarlı bir şekilde en iyi yatırım getirisini sağladığını kanıtlamıştır. İçeriğin yoğunluğuna göre SEO hizmetinin süresi değişmektedir.

Genellikle web sitenizi uygun şekilde optimize etmek için yapı temelinde veya tasarımda değişiklik yapılmasına gerek yoktur. Yapılacak işlerin çoğu, her sayfanın kodlarında veya içeriklerindedir.

Evet. Arama motoru optimizasyonu, bir web sitesinin arama sonuçlarındaki görünürlüğünü arttırır. Bu artan görünürlük, potansiyel müşterilerinizin ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayacaktır.

SEO analizi, sektör de ki otoriterliği ve rekabet analizini de içermektedir. Dolaylı olarak SEO teknikleri ile belirdiğiniz veya belirlemediğiniz tüm işletmenizin benzeri rakipler ile ilgili analiz yapabiliyoruz. Bu analiz raporları rakiplerinizin dijital stratejilerini de ortaya çıkarmaktadır ve işletmenize avantaj sağlayacak veriler elde etmenizi sağlar.

Tüm sektölerde anahtar kelimeleri analiz etmek için çeşitli araç programlar kullanıyoruz. Her bir arama ifadesi için, arama hacmini, müşterimizin işi ile ilgisi ve alakasını, satışa yönelme ihtimalini ve anahtar kelimenin rekabet gücünü belirliyoruz.

Evet. E-Ticaret sitelerinin kendine özgü zorlukları vardır, ancak kanıtlanmış uygulamalarımız E-Ticaret sitelerinde etkin bir şekilde sonuç vermektedir.

Evet. Mevcut web sitelerinin SEO eksikliklerini tespit etmek isteyen müşterilerimiz için SEO analiz hizmetimiz vardır. Geniş kapsamlı SEO analiz raporumuz ile yol haritası planlıyoruz.  Ayrıca SEO hizmeti boyunca her ay düzenli SEO analiz raporları ile SEO gelişmeleri geçmiş raporlarla karşılaştırma ve değerlendirme imkanınız olabiliyor.

Bir SEO uygulamasının maliyeti, hedeflenen anahtar kelimelere, web sitenizin içeriğine, sektöre ve hedeflerinize ulaşmak için gereken iş miktarına bağlı olarak değişir. Sabit SEO fiyatı veren firmalara itibar etmeyiniz. Küçük ve büyük ölçekli işletmelerle çalışıyoruz ve gerçek sonuçlar veren uygun fiyatlı çözümlere sahibiz. Firmanızın hedefleriniz, rakip analizleri ve SEO Analiz raporundan sonra SEO hizmetinin ücretlendirmesi ancak yapılabilinir.